Колірна ДНК: що обирають мешканці Швеції,
Бельгії, Франції та Нідерландів

Які кольори обирають мешканці різних країн для оформлення свого житлового простору? Над цим питанням замислилися дизайнери креативного відділу FarbDesignStudio концерну DAW SE та запустили проєкт “Колірна ДНК”. За кілька років, скаути встигли вивчити уподобання деяких європейських країн і сьогодні ми розглянемо результати дослідження у Швеції, Бельгії, Франції та Нідерландах.

Чи всі кімнати в Бельгії пофарбовані в темні відтінки? Які типові кольори цих країн? Ми проаналізували це: давайте детальніше розглянемо кольорову ДНК Швеції, Бельгії, Франції та Нідерландів.

БЕЛЬГІЯ

Ця країна чітко фокусується на сірому: різні відтінки сірого та бежевого домінують у кольоровому дизайні. Часами вони перетинаються з іншими тонами - з червоним, зеленим або синім. Часто зустрічаються чорні елементи. Чому так відбувається? Колірні нюанси фасадів Бельгії орієнтовані на кольори каменю та цегли, що часто зустрічаються в архітектурі країни.

Актуальна тенденція полягає в повному фарбуванні цегляних фасадів: часто в білий, сірий з відтінками або антрацит. Лаковані дерев'яні елементи, такі як вікна, жалюзі або двері, контрастують зі стриманими цегляними фасадами. Вони оформлюються у класичних відтінках: глибокому синьому, червоному або зеленому. Зустрічається також білі, сірі та антрацитові контрасти.

Бельгійську архітектуру характеризують багаті декоративні фасади. Досить часто вони повністю фарбуються в один колір. В такому разі всі елементи, від вікон і жалюзі до фасаду, матимуть однаковий колірний тон.

ШВЕЦІЯ

Це земля кольорових дерев'яних фасадів. Найпоширеніші кольори фасадів - білий, фалунь-червоний та подібні відтінки червоного, але також охристо-жовтий, світло-охристо-жовтий та світло-жовто-зелений. Часто зустрічаються також відтінки від світло-сірого до чорного та червонувато-сині. На противагу основному тонові, смуги, віконні рами та вхідні двері оформлюються у яскравих контрастних кольорах, наприклад, білому. Якщо фасад білий, використовуються лише м’які контрасти, крім зони яскравих вхідних дверей, що завжди притягують погляд. 

Напевно, ви звернули увагу на незвичну назву кольору: фалунь-червоний. Це темно-червоний колір, запатентований державою, назва якого походить від місцевого мідного рудника. Аж до XVIII століття, шведське населення було досить бідним. Житло будувалося здебільшого з дерева, а надати йому багатшого “цегляного” відтінку допомагала фарба, що змішувалася вручну із додаванням мідних залишків, мінералів, крохмалю, води, лляної олії та житнього борошна. І хоч Швеція вже давно посідає гідне місце у світовій економіці, вона сумлінно зберігає традиційний відтінок у національній архітектурі.

Штукатурні фасади зазвичай знаходяться в історичних центрах міста або нових районах забудови. Для історичних фасадів характерні білі та світло-сірі відтінки, а також інтенсивні охристі та теракотові тони. З іншого боку, у нових областях розвитку представлений весь кольоровий спектр. Скандинавські архітектори давно навчилися справлятися із “безрадісною” погодою за допомогою відтінків. Однак тут кольори варіюються в діапазоні середньої яскравості. Штукатурка в сірих тонах часто використовується для облицювання основи дерев’яних будинків.

НІДЕРЛАНДИ

В Нідерландах представлені всі кольорові напрямки від червоного та жовтого до синього. Тут ви знайдете здебільшого цегляні фасади із червоно-коричневої цегли. Вікна, двері та інші дерев'яні частини фасадів явно контрастують з ним. Сьогодні вони часто оформлюються в сірих або навіть чорних тонах. В історичних будівлях можна побачити жовтувато-бежеві відтінки, які поєднуються з інтенсивними кольорами, наприклад, із темно-зеленим. У нових районах забудови фарби використовуються в незвичних поєднаннях, демонструючи майже весь колірний спектр.

Попри історичний зв'язок із помаранчевим кольором (панівна королівська династія країни представляє дім Оранських, що у перекладі означає “помаранчеві”), він не так часто зустрічається в оформленні фасадів та інтер'єрів. Проте, під час святкування великих національних свят, майже вся нація вбирається у помаранчевий.

Нідерландські кольори сильно орієнтовані на відтінки цегли. Фасади часто оформлюють у червонувато-коричневих тонах, відтінках сірого, білого та бежевого. Загалом тут присутня безліч різних відтінків чорного, сірого, білого та бежевого. На додаток до цього, архітектурне оформлення фокусується на інтенсивному виділенні лакованих елементів. 

ФРАНЦІЯ

Франція багата на мальовничі пейзажі та кольорові відтінки. Колірний спектр Франції дуже різноманітний, завдяки розміру країни та різниці між регіонами. Відтінки завжди мають прямий зв’язок з історією та традиціями відповідного регіону і, як правило, сильно орієнтовані на кольори каменю та землі в околицях. Спільним для більшості регіонів Франції є акцентуація віконниць та вхідних дверей, а також дерев’яна обшивка цоколю. Кольори їх покриття можуть бути пастельними або дуже насиченими. Однак на півночі країни вони також можуть змінювати відтінок від будинку до будинку. 

Фасадні поверхні зазвичай демонструють природні тони різних порід і пігментів, таких як охра, червона охра та осадовий вапняк, що видобуваються у Франції. Нюанси варіюються від легких кремових відтінків до рожевих і землистих.

Якщо ви бажаєте ознайомитись із палітрами цих країн - перейдіть за посиланням.

Більше інформації про проєкт “Колірна ДНК”.