Відстеження колірної ДНК Німеччини: занурення в регіональні відтінки

Характерною особливістю Німеччини є її універсальність. Окрім кліматичних умов, типового світла, ландшафтів з їх рослинністю та природно доступною сировиною, країну також характеризують місцеві кольори. З півночі на південь в ній відчувається найрізноманітніша атмосфера. Міста та регіони мають типові індивідуальні кольорові палітри, які формують певну ідентичність та настрій.

У пошуках кольорової ідентичності ми вивчаємо різноманітні аспекти взаємодії з кольором. Які відтінки присутні в архітектурі Німеччини? Які кольори домінують? Як вони поєднуються? Чи все ще існують регіональні кольори у глобалізованому світі? І якщо так, то чи продовжують вони відігравати свою роль? На першому етапі ми вивчили три регіони Німеччини: виявили чіткі локальні відмінності та характерні кольорові відтінки. Дослідження в інших областях ще попереду.

Процедура сканування колірної ДНК завжди однакова. Передусім ми залучаємо наших колег на місцях, щоб вони виділили характерні відтінки місцевості, базуючись на своєму досвіді. У дослідженні беруть участь експерти управлінь містобудування, охорони пам’яток та виїзної служби. Після обробки цієї інформації, експерти Caparol FarbDesignStudio вирушають у самостійну подорож на пошук відповідних палітр. Під час своєї експедиції, вони документують кольори, матеріали та поверхні фасадів.

Представлені нижче кольорові відтінки були визначені емпірично під час поїздок і представляють лише фрагмент загальної картини. Дослідження Caparol FarbDesignStudio не спрямовані на створення статистики, а лише мають на меті створити враження, підвищити обізнаність та надихнути. Зібрані знання збагачують щоденну роботу консультантів та дизайнерів, а також відбиваються у колірниках Caparol.

Північний регіон - від Шверіна до Фішланду

Балтійське море - нескінченні простори ... вітер, вода, червона цегла, пісок і трохи білого. Вас вітає стара Ганзейська Ліга! Тут вражає контрастне забарвлення фасадів. На березі, зокрема в покритті віконних рам чи дверей, можна зустріти яскраві відтінки лаків, що використовуються в суднобудуванні. Ці контрастні, часто темні, відтінки добре оживляють фасади.

Цегла фасадів варіюється від світло-жовто-помаранчевих відтінків до глибокого “печеного” червоного. Переважає типова для північної Німеччини червона цегла. Вона з’являється у багатьох варіаціях: як справжня цегла, як пофарбована в червоний колір або доповнена глазурованою акцентною цеглою. Типовими є також фасади із суміші штукатурки та червоної цегли.

На вулицях та брукованих алеях зустрічаються різнокольорові штукатурні фасади. На ринковій площі можна побачити ганзейські гостроверхі будинки із відремонтованими штукатурними фасадами у традиційних кольорах.

Регіон Центр - Шпаєр та околиці

Шпаєр - імперське місто з мальовничим собором і гарними фасадами з різних архітектурних епох. Характерне забарвлення цього найбільшого романського собору поширюється на все місто, впливаючи на його дизайн: на вулицях панують м’які контрасти, земляні відтінки та безліч комбінацій червоного та жовтого. Навіть цегляні фасади мають смугасте поєднання червоного та жовтого.

Жовтий пісковик, що використовується у будівництві, може сильно відрізнятися за тоном, яскравістю та насиченістю. Колірна гама сягає від золотої охри до зеленувато-коричневих відтінків. Жовтий пісковик часто поєднується з блакитними відтінками: блакитним, сіро-блакитним або темно-синім.

Червоний пісковик часто використовують для основи або для виділення віконного отвору. Типовими для поєднання з ним є зелений та океанічно-блакитний кольори, в які фарбують віконниці.

Південний регіон - Кемптен і Ландсберг

Чим далі ми рухаємось на південь, тим більш різноманітні кольорові поєднання зустрічаються на нашому шляху. Нюанси відтінків включають яскравий теплий червоний, абрикосовий, ніжний рожевий, теплі жовті відтінки та насичені зелені, сірувато-блакитний колір. Погляд приваблює барвисте співіснування більш насичених тонів та ніжних пастельних відтінків. У Кемптені також є багато історичних фасадів з декоративними розписами.

На півдні Німеччини фасади не лише фарбують, але й часто прикрашають спеціальними штукатурними техніками, «Lüftlmalerei» (фресковим розписом) та графіті. Віконний отвір зовні виділяється кольоровою рамою із розписом, ліпниною або декоративними подряпинами.