Цегла завжди символізувала надійність споруди та достаток її господаря. Попри безліч переваг, вона має свої недоліки, такі як ціна, строки роботи, об'єм та вага матеріалу. З цього приводу, наші технологи розробили спосіб нанесення декору під цеглу за допомогою пастоподібної штукатурної суміші Meldorfer Compound 081.
Ще якихось 5-7 років тому цегляна стіна сприймалася, як незакінчений ремонт. Сьогодні стіна під цеглу - це елемент декору споруди з атмосферою старовини або ультрасучасним інтер'єром.
Перше, що помічають очі під час огляду житла - обробка стін. Неякісно оброблена цегла виглядає безглуздо та свідчить про відсутність смаку у господаря. Цього не можна сказати про декоративну штукатурку під цеглу або імітацію цегляної кладки. На відміну від голої кам'яної стіни, імітація поєднує в собі рукотворну акуратність і ретельне опрацювання кожного елемента.
Переваги декоративної цегли.
- Збереження житлового простору: товщина декоративного шару 10-30 мм.
- Менша вага штукатурного шару: можна обробляти навіть старі будинки барачного типу з дерев'яними балковими перекриттями.
- Швидкість виконання робіт: змішати суху суміш з водою, нанести на поверхню і дати висохнути протягом 24 годин.
- Можливість вибору відтінку цегли.
- Повноцінне об'ємне зображення на стіні.
- Міцність: декоративний шар добре протистоїть механічному руйнуванню та майже не стирається.
- Миється водою з додаванням засобів для миття.
Недоліки стін під цеглу.
- Обмеження, що виникають під час мокрих штукатурних робіт: суміш не можна наносити за мінусової або близької до неї температури. У зимовий час штукатурити можна лише з увімкненим опаленням.
- Необхідність ретельної підготовки поверхні перед нанесенням фінішного декоративного шару.
- Рельєфний малюнок збирає багато пилу: стіну треба періодично протирати.
Стіни під цеглу у житлових приміщеннях.
- Цегляна кладка в ванній повинна бути оброблена спеціальним розчином, щоб не допустити тріщин від впливу вологи і високих температур.
- Імітація цегляної кладки в передпокої створює враження продовження вулиці.
- Спальня з цегляною стіною - це сміливе рішення, що органічно виглядатиме з м'яким освітленням.
- Декоративна штукатурка під цеглу Meldorfer Compound 081 у вітальні дозволяє зонувати простір. А обрис каміна в імітації кладки з цегли перетворить її на маленький камінний зал.
- У кухні так само варто додатково обробити цегляну ділянку спеціальним розчином, особливо якщо йдеться про фартух над робочою зоною.
Кольорова гама для декоративної цегли.
Цегляна стіна привертає увагу своєю фактурою. Якщо ж ви бажаєте зробити її яскравою - подбайте про меблі, що також стануть додатковими колірними акцентами. Інакше вони можуть загубитися на тлі яскравої стіни.
Цегляна стіна білого кольору візуально збільшить простір. Сірий колір вважається нейтральним, він також збільшує простір, але надає затишний антураж з приглушенням світла в яскравих кімнатах.
Чорні стіни більш доречні у великих приміщеннях. Вони чудово поєднуються з дерев'яними меблями і кімнатними рослинами. Якщо ж на таку стіну додати світильники під «бронзу» - отримаєте справжнісінький лофт.
Способи нанесення декору під цеглу.
Навіть без великого досвіду, імітацію цегляної кладки на стіні можна зробити власноруч. Передусім, потрібно визначитися з бажаним виглядом готової поверхні. Облицювальна цегла передбачає гладку поверхню готової стіни. Якщо ж ви хочете повторити малюнок цегляної стіни під штукатурку, то після формування кладки, слід пройтися нею шпателем, щоб створити ефект відколів і нерівностей на поверхні. У будь-якому випадку, дивовижний ефект гарантовано.
Якщо ви плануєте обробляти великі площі - радимо познайомитися зі способом механізованого нанесення штукатурки Air Fix, що підвищує ефективність нанесення та зберігає час.
Оформлення стіни з ефектом цегляної кладки вимагає послідовного дотримання простих етапів роботи. Але ми розпишемо їх більш детально, щоб у вас не залишилося жодних питань.
- Підготовка основи.
Стіна зачищається до голого цементу або кладки за допомогою шпателя, долота чи молотка. За необхідністю, поверхня обробляється антисептичним засобом, після чого покривається ґрунтом глибокого проникнення на основі кварцового піску.
- Базовий шар.
Якщо стіна нерівна або нештукатурена - наноситься базовий вирівнювальний шар класичної штукатурної суміші. Його колір відповідатиме кольору швів між цеглинками. За бажанням, шви можна задекорувати пізніше спеціальною кольоровою шпаклівкою.
- Розмітка.
За допомогою будівельного рівня і лінійки на стіну наноситься схема майбутньої цегляної кладки. На лінії клеїться монтажна стрічка. Її ширина - це розмір майбутніх швів між цеглою.
За допомогою професійного трафарету, оформлювати поверхні з ефектом цегляної кладки можна швидше та продуктивніше. Так малюнок залишається бездоганним і набагато зручніше працювати зі стиками.
Також можна використовувати спеціальні текстурні валики, але з ними зростає ризик неточностей в малюнку.
- Нанесення штукатурки Meldorfer Compound 081.
Вона наноситься шпателем, з невеликим перекриттям, щоб забезпечити рівномірність укладання шару. Важливо залишити вільний від розчину доступ до кінців монтажної стрічки або кута трафарету.
- Видалення стрічки або трафарету.
Через кілька годин стрічка чи шаблон видаляється. Нерівності декоративної кладки обробляються змоченим у воді шпателем.
- Захисний шар.
На завершальному етапі стіна обробляється захисним лаком для декоративної штукатурки.
Декоративна штукатурка під цеглу - це простий і надійний спосіб прикрасити стіну класичним, але стильним орнаментом. Її використовують для обробки стін у житлових і громадських приміщеннях - готелях, ресторанах, закладах для відпочинку.
З кожним роком, тенденції й тренди у світі дизайну і декору змінюються. Але цегляна кладка завжди залишається в моді. З її допомогою можна вигідно підкреслити переваги будь-якого приміщення, виразити власне бачення комфорту та надати простору неповторного шарму.
05.08.2021